İçeriğe geç
Anasayfa » .güven.

.güven.

kendimi sınırlarda oynarken, bazen aşağısının uçurum olduğunu fark ederek geriye çekilirken buluyorum. bazen de oyun o kadar aklımı alıyor ki hassas dengelere bağlı olduğumu fark etmiyorum bile. öte yandan da bu “tehlikeli” alanda olduğum bilinciyle aşırı temkinli davranıyorum.

azı da çoğu da dengeye gelme çabasının iki ucu. şimdi diyorum ki kalkıp gideyim. arka planda açık kalan sekmelerde zihnin binbir türlü “kaygı”sı hemen de harekete geçirtmiyor. ya “beklediğim” gibi olmaz, “hata” yapar, “yanılırsam”. hepsi oyuna dahil.

birileriyle birlikte yapmak hali de ayrı bir çetrefilli. kafalarımız başka çalışıyor, fikirler havalarda uçuyor, bir duralım diyorum. kendimi dinlemeden önce diyorum ki “sen bi anlat”. çok rahatlatıyor dinlemek beni, sonra diğer, öteki ve beriki de anlatıyor halini. sıra bana geldiğinde “net” ifadeyi arıyorum, ha gayret bi döküyorum eteğimdeki taş-toprak-tohum ne varsa.

hadi yapalım demeye kalmadan kendimi içinde bulduğum ne varsa “dahil” hissetmek konusunda kendi marazlarımı görmeye yeni başladım. biraz daha kendimi bilmek, kendime güvenmek ve sesimi çıkarabilmek yolda öğrenmekte olduklarım. ben nelerden cazırdıyorsam bazı bazı ben de benzer şeylerle cazırdatabiliyormuşum insanları. dön dolaş yolun vardığı yer birlikte yaptıklarımda da kendim olabilmek ve onu ortaya koymak. güven denen büyük çatının altına önce kendimde olanla barış ilanı sonra da çevremle olan giriyor. kucaklanmak için kollarımı açmam gerek. basit bir denklem. dahil olmak için itişmek, inatlaşmaktansa kararlı ve samimi bir adım atmak yeterli.

güvende hissedebilmek baya büyük bir ayrıcalık hem de çok olağan bir şey. açık olmak, kırılabilir olmak ve bunu kabul etmek, güçlü yanlarını hatırlamak ve harekete geçmek bir kaç kilit nokta kendimde bulduğum. destek istemek, hayır demek, öncelikleri belirleyip fazlalıkları bırakamak da bundan sonrası için kendime düştüğüm notlar. dahil olduğum, kurduğum, bozduğum tüm çemberlerde güveni kendimle ve çevremle birlikte yaratabilmenin, yaymanın tadını çıkararak bir arada büyümek niyetini bırakıyorum şuracığa.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir