İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

“Formsuz” Hareket Atölyesi

Nisan 15, 2018 @ 02:30 - 17:30 UTC+3

Bedeni serbest bırakıp form dışına taşıdıkça geri kalan parçalar ne yapıyor? Kelimeleri azaltıp sessizliğin içinde olana sadece bakmaya başlayınca zihin ve beden nasıl tepkiler veriyor? Durağanlık ve hareket arasında kalan boşluklarda neler oluyor?

İsmimiz, mesleğimiz, ünvanımız, tanımlarımız, duygularımız ve yargılarımızla var oluyoruz. Ne olduğumuz ne olmadığımızdan daha görünür. Oysaki boşluklar, var olan, görünen kısmı ortaya çıkaran. Beden, zihin ve ruhlarımız da bu çerçeve içinde bir kalıba girmeye başlıyor.

Bu atölye nerden çıktı?

Bedenle çalışmaya başladığımdan beri denediğim, araştırmakta olduğum sonsuz olasılıkların denizinde yüzmekteyim. Yoga ile bedeninin sınırlarında dolanırken, meditasyon ile olanı görmek ve ona izin vermek, serbest ve doğaçlama hareket ile “özgürleşmeyi” ararken bütün bunları birlikte deneyimlemeye hevesiyle çıktı bu atölye.

Neler olacak?

Tanımladığımız benliğimiz, hareket örüntülerimiz, kendimize koyduğumuz sınırlarımıza biraz hareket biraz da durağanlık üzerinden bakacağız. Yoga, dans, doğaçlama gibi bedensel pratikler, meditasyon ve çeşitli farkındalık çalışmaları ve tabi ki oyunlar ile bedene, bütüne ve kendine bakmaya davet ediyorum.

2016 yılında Free Yoga dersleri ile başlayan bu “formsuz” hareket araştırması sepeti yol boyunca biriktirdiğim pek çok oyuncak ile doldu. Meditasyon, Yoga, Kontak doğaçlama, Axis syllabus, masaj gibi farklı bedensel pratiklerden ceplerimde birikenleri paylaşma zamanı geldi.

Kimler katılabilir?

Hiçbir geçmiş hareket deneyimi gerektirmez. Yoga veya herhangi bir hareket çalışmasına dair “ben yapamam ki” diyorsanız, burası güzel bir oyun alanı. Merak ettikleriniz için yagmurkutlar@gmail.com adresinden bana yazabilirsiniz.

Tarih ve saat: 15 Nisan Pazar / 14:30-17:30

*Bu atölye serisinde lisans öğrencileri için 4 kişilik burs kontenjanı vardır. Lütfen doğrudan benimle iletişime geçiniz. (yagmurkutlar@gmail.com)

 

Detaylar

Tarih:
Nisan 15, 2018
Saat:
02:30 - 17:30 UTC+3
Website:
http://www.nefessyoga.com/etkinlikler/yagmur-ile--formsuz--hareket-atolyesi/12175

Mekan

Nefess Yoga
Kadıköy, Moda
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar
Mesaj gönder
???? Need help?
Scan the code
Merhabalar, nasıl yardımcı olabilirim?