İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Gerginlik ve Stres Salınımı Egzersizleri (TRE®) Rehberlik Programı (2 Modül)

Şubat 10 @ 11:00 - Şubat 11 @ 18:00 UTC+3

1. Modül 10-11 Şubat
Eğitim dili İngilizce’dir. Çeviri yapılacaktır. Eğitim materyali Türkçe olacaktır.

Türkiye’de 2017’den bu yana TRE® Rehberleri yetiştiren sevgili hocam Dr. Sarah Zorica Mitic ile 2024’te yeni çevrimiçi program başlıyor! Bu metodla tanışmak isterseniz yakında İstanbul’da yüzyüze ve çevrimiçi tanıtım seminerlerine katılabilirsiniz. Haberdar olmak isterseniz bana mesaj atabilirsiniz.

Modül: 10-11 Şubat 2024 (Çevrimiçi – Zoom) 11:00-18:00
Modül: Tarihler yakında açıklanacak.

TRE® Nedir?

Bedende biriken stres ve gerginliğin salınımlar/titreşimler yoluyla derin kas kalıplarını serbest bırakmasına yardımcı olan basit ama yenilikçi bir egzersiz serisidir. Dr. David Berceli tarafından yaratılan TRE®, kas gerginliğini serbest bırakan ve sinir sistemini sakinleştiren doğal bir refleks mekanizması olan sallanma veya titreşimi güvenli bir şekilde harekete geçirir. Bu kas sallama/titreşim mekanizması güvenli ve kontrollü bir ortamda aktive edildiğinde, vücut denge durumuna geri dönmeye teşvik edilir.

Program içeriği:

2 Modülden oluşan bu programda TRE® egzersizlerini ve nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. İlk modülde kendi başınıza bu uygulamayı güvenli şekilde uygulamayı ve birebir nasıl uygulatacağınızı çalışacağız. Aynı zamanda stresin anatomisi, nörolojisi ve fizyolojisi, Polivagal teori ve sinir sistemine dair teorik bilgileri de öğreneceksiniz.

2. Modülde* ise TRE® grup çalışması, modifikasyonları öğreneceksiniz. Teorik olarak da; öz-düzenleme, birlikte düzenleme, bağlanma kuramı, fasya gibi konulara giriş yapılacak ve Modül 1’deki konuların derinleşmesi ve pekiştirmesi yapılacaktır.

Her modül Cumartesi ve Pazar günleri 11:00-18:00 arası gerçekleşecektir. 1. Ve 2. Modül arasında en az 2 aylık bir ara olacaktır.

Eğitim dili İngilizce’dir, Türkçe çeviri yapılacaktır. Eğitim materyali Türkçe olarak paylaşılacaktır.

*2. Modüle katılım için 1. Modülü tamamlamış ve gerekli süpervizyon ve ödevleri tamamlamış olmak gereklidir.

 

TRE® Rehberi olmak için gereklilikler:

Uluslararası geçerliliği olan sertifikalı kolaylaştırıcı olabilmek adına 2 modüle katılım ve bireysel, grup seans ödevleri ve bireysel süpervizyonları tamamlamak gereklidir. Detaylar katılımcılarla paylaşılacaktır.

Kimler katılabilir?

Bu program bedenle çalışan herkese açıktır. Geçmiş dönemlerde katılanların çoğunluğu Masaj, Yoga, Pilates, Fizyoterapi, Psikoloji gibi alanlardan geliyordu. Bu programı tamamladığınızda kendi çalıştığınız alanlarda kişilerin bedeniyle bağ kurmasına destek olabilecek bir çalışmayı uygulayabiliyor ve kendi dayanıklılığınızı da destekliyor olacaksınız.

Eğitmen Hakkında
Dr. Sarah Zorica Mitic

1956 Sırbistan doğumlu Anestezi Uzmanı Dr. Sarah Zorica Mitic; Belgrad ve Norveç’te lisanslı doktorluk yapmıştır. Psikofizyoloji alanında yüksek lisans çalışması yapmış olan Sarah aynı zamanda Somatik Deneyimleme ve Brainspotting Uygulayıcısıdır. Sırbistan ve Norveç dışında Türkiye’de de TRE® Rehberi Yetiştiricisi Programları yürütmektedir.

Detaylar

Başlangıç:
Şubat 10 @ 11:00 UTC+3
Bitiş:
Şubat 11 @ 18:00 UTC+3
Etkinlik Kategori:

Mekan

Zoom
Mesaj gönder
???? Need help?
Scan the code
Merhabalar, nasıl yardımcı olabilirim?