İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Nefess Yoga Şefkati Büyütmek Kampı w/ Arzu & Bade & Emre Can

Ağustos 26, 2016 - Ağustos 30, 2016

Bir şeyleri başarmamız, bir yerlere yetişmemiz gerektiğini düşündüğümüz hayatlar yaşıyoruz. Üzerimizde yapılacaklar listesinin baskısı… Öyle ki, bu hal tatil günlerine, akşamlara, boş zamanlara da sızıyor. Dar vakitler, geç kalmalar, özürler, unutulanlar, bir türlü olduramadıklarımız… Yetersizlik hissi durup durup gösteriyor kendini.

Ve bir zaman sonra sanki bu his bedende kalıyor, bir yerlerde katman katman birikiyor. Ne yaparsan yap seninle. Bir iş yapıyorken aklın sıradaki işte. Yetebilmek, yetişebilmek için hep bir sonraki zamana koşturmaktasın.

Var olan gerçeklikten kaçmak için değil, onunla var olabilmek için içe dönük bir yola çıkmalı.

Nefess Yoga’dan Arzu, Yağmur, Bade ve Emre Can ile Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Güllübahçe köyündeki Bahab Evi’nde dopdolu bir yoga tatilinde buluşuyoruz. Her gün tüm seviyelerden katılımcılara açık Hatha yoga, Tao Vinyasa ve Yin yoga derslerinin ve meditasyon oturumlarının yapılacağı bu kampta, insanın kendisinden başladığında tüm varlıkları kapsayabilen şefkati etrafında kurgulayacağız çalışmalarımızı.

Yetememelerden muzdarip zihinlerimiz ve koşmaktan yorgun bedenlerimizle yeniden ilişkilenmenin, kendimizle şefkatli bir bağ kurmanın yollarını araştıracağız. Bedenlerimize, emrimize uymakla yükümlü bizden kopuk aletlermiş gibi davranmaya ara verip toksin yükümüzü azaltmak için adil ve doğal bir biçimde üretilmiş gerçek gıdalar tüketeceğiz. Masallar dinleyecek, doğa yürüyüşlerine çıkacağız. İsteyenler yarım saat mesafedeki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın bozulmamış doğası içindeki tertemiz koylarda, deniz kıyısında geçirecek öğle vakitlerini.

Eğitmenler
Arzu Rezzan Sunam
Yağmur Kutlar
Bade Okçukızı
Emre Can Sarısayın

Program
Sabah erken saatlerde meditasyonla başlayacağımız güne Hatha dersleriyle devam edeceğiz. Temiz ve lezzetli bir kahvaltı sonrası isteyenlerle doğa yürüyüşleri ve deniz sefası da cabası olacak. Akşamüstü güneş batmadan Tao Vinyasa derslerinin ardından günü masallı Yin ve ardından meditasyon ile sakince kapatacağız.

26 Ağustos Cuma günü akışı
– 17:00 Bahab Evi’ne varış ve odalara yerleşme
17:00 – 18:00 Tanışma — Kamp programı üzerine sohbet
18:00 – 19:15 Masallı Yin Yoga
19:15 – 19:45 Açık kapı akşam meditasyonu
20:00 – Akşam yemeği ve serbest zaman

27-28-29 Ağustos, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri akışı
7:00 – 7:45 Pranayama ve Grup meditasyonu
8:00 – 9:15 Hatha Yoga
9:30 – 11:30 Kahvaltı
11:30 – 16:00 Günün aktivitesi ve serbest zaman
16:00 – 17:15 Tao Vinyasa
17:30 – 18:45 Masallı Yin Yoga
19:00 – 19:30 Açık kapı akşam meditasyonu
19:45 – Akşam yemeği ve serbest zaman

30 Ağustos Salı günü akışı
7:00 – 7:45 Pranayama ve Kapanış meditasyonu
8:00 – 9:15 Hatha Yoga
9:30 – 11:30 Kahvaltı

Program boyunca her yoga ve meditasyon çalışmasına katılmak zorunlu değildir. Kamp akışı katılımcı sayısına ve katılımcıların tercih edeceği aktivitelere göre değişmeye açıktır.

Günlük Aktiviteler
27-29 Ağustos arasında öğlen saatlerini deniz kıyısında geçirmek isteyenler için Dilek Yarımadası Milli Parkı’na araç kaldırılacaktır. Doğa yürüyüşü veya Priene antik kent gezisi yapmak istenirse günlük programda ufak sapmalarla bu aktiviteler programa dahil edilecektir. Kamp sırasında sürpriz aktivitelerimiz de olacak!

Konaklama
Bahab Evi, Güllübahçe Köyü, Söke/Aydın

Eski Rum köyü Gelebeç’in manastırı olan, bugünün Güllübahçe’sindeki bu taş ev sırtını Dilek Yarımadası Milli Parkı sınırındaki Samson Dağı’na dayar. Bahab Evi’nin Latmoslara dek ferah ferah uzanan Söke Ovası manzarasıyla bakışlarınız uçsuz bucaksızlığa alışır, kalbiniz yıldızlı gecelerde yeniden göklere açılır. Bahab Evi’nin her köşesinde geçmişin muhtelif anlarına şahit olmuş antika eşyalarla karşılaşırsınız. Odalarımızın her biri özgün ve birbirinden farklıdır.

Konaklama çoğunlukla 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Çadır, 3 kişilik oda ve tek kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Katılım sayısı sınırlı olduğundan, yer dolması durumunda tek kişi gelen katılımcıların odalarını paylaşmaları gerekebilir.

http://www.facebook.com/bahabevi

Yemekler
Kamp boyunca gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz malzemelerle hazırlanmış vejetaryen öğünler sunulacaktır. Serbest gezen köy tavuklarından toplanılan yumurtalar, zehirsiz ve atalık tohumlarla tarım yapan Bodrum Üretici Pazarı üreticilerinden sebze ve meyveler, endüstriyel olmayan tereyağı ve peynir çeşitleri, ev yapımı yoğurtlar, yerli buğdaylarla yapılan ekşi maya ekmekler… Ne gezegene, ne üreticiye, ne de tüketiciye zararlı olmayan, doğal ve adil gıdalar tüketeceğiz.

Detaylar

Başlangıç:
Ağustos 26, 2016
Bitiş:
Ağustos 30, 2016

Mekan

Bahab Evi
Güllübahçe Köyü, Söke
Aydın, Türkiye
+ Google Haritalar
Mesaj gönder
???? Need help?
Scan the code
Merhabalar, nasıl yardımcı olabilirim?