İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Tao Vinyasa & Yin Yoga Atölyesi w/ Ayşegül Denktaş

Nisan 1, 2017 @ 15:00 - 17:30 UTC+3

Tao Vinyasa akışları; Paul ve Suzzie Grilley tarafından yin yoga pozlarına yang akışlar eklemek için meydana getirilmiş serilerden oluşuyor. Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha isimli üç ayrı seri bulunuyor. Her üç seride de bedende bacaklar ve omurga odaklı pozlar bulunuyor. Bu pozlar hali hazırda bilinen yoga asanalarından oluşuyor. Diğer hatha ya da vinyasa derslerinden farklı olarak bu yoga asanaları belli bir nefes alış veriş süresince değil, bedenin kendi ritmi ve kapasitesine bağlı olarak müzik eşliğinde uygulanıyor.

Bu atölyede deneyimleyeceğimiz Altın Tohum serisi ile; hem tüm sıvılarıyla birlikte akışkan bedenin kendini gerçekleştirmesini izleyeceğiz hem de zihnin bu akışa nasıl izin vereceğini gözleyeceğiz. Yin pozları içinde bu hareketli halden bırakmaya geçişle sıvı bedenle genişlemeye alan açmayı deneyimleyeceğiz.

“Kendi sınırları içerisinde hem beden hem zihin sandığımızdan çok daha geniş bir alanı kapsayabilir mi? Ve yine de temelden ve kökten bağımsızlaşmadan, ayakları zemine sağlam basarak, bulunduğumuz anın ya da noktanın içerisindeki genişliği görebilir miyiz?”

 

Detaylar

Tarih:
Nisan 1, 2017
Saat:
15:00 - 17:30 UTC+3
Mesaj gönder
???? Need help?
Scan the code
Merhabalar, nasıl yardımcı olabilirim?