İçeriğe geç
Anasayfa » Beden/ Masaj Terapi

Beden/ Masaj Terapi

.her beden kendi kendini iyileştirme gücüne sahiptir.


Doktor çocuğu olarak yıllarca reçete yazmanın, hastane koridorlarında koşturmanın bir oyun olduğunu sanardım. 10 sene boyunca amatör liglerde voleybol oynarken yaşadığım ağrılar, ufak tefek sakatlıklar derken fizik tedavilerle çocuksu algım değişmeye başladı. Üniversite hayatım ve kısa süren profesyonel çalışma hayatımdaki masabaşı klavye önü mesainin bedenimde bıraktığı etkileri 2011 yılında yoga ile fark edip de hareket etmeye-bedenime- geri döndüm. 2014 yılında İstanbul’a dönüşümle birlikte hareket ve beden çalışmalarına geri dönerek masaj terapi eğitimlerine başladım.

Tatjana Rottenberg’den aldığım Derin Bağ Doku ve Tetik Nokta Masajı eğitimleriyle, “kendi bedenimi keşfetmek ve çevremde ihtiyacı olanlara dokunmayı” amaçlarken kendimi bedenin sonsuz bilgeliğini keşfederken buldum. Tatjana’nın açtığı yol sayesinde Osteopat Oren Dotan ile çalışarak bedeni dinlemeyi öğrenmeye, Sarah Zoric Mitic ile Travma ve Stres Salınımları ile çalışmaya başladım. Doğaya dönüşün bir parçası olarak gördüğüm beden farkındalığı ve terapileri üzerine halen eğitimler almaya, asistanlık yapmaya ve bir yandan öğrendiklerimi uygulamaya devam ediyorum.


Seans almak isterseniz bana formu doldurarak, yagmurkutlar@gmail.com adresine yazarak ya da Whatsapp üzerinden doğrudan ulaşabilirsiniz.

Scan the code
Open Chat

Bu formu doldurduğunuzda sizinle e-posta yoluyla iletişime geçeceğiz.

Uyguladığım teknikler
Eğitimler;
  • Derin Bağ Doku ve Tetik Nokta- Tatjana Rottenberg (2014-15)
  • Integrative Craniosacral – Oren Dotan (2016-2019)
  • Bones For Life -Betül İpekçioğlu (2016-18)
  • Gerginlik ve Stres Salınımı Egzersizleri – Sarah Zoric Mitic (2016-2021)
  • Gerginlik ve Stres Salınımı Egzersizleri Müdahaleleri (TRE® Interventions) – Dr David Berceli (2022)
  • Gerginlik ve Stres Salınımı Egzersizleri İleri Seviye (TRE® Advanced Training) – Dr. David Berceli , Chede Mikic (2023)
Eğitime devam ettiklerim
  • Integrative Craniosacral
Beni besleyenler
  • Feldenkrais
  • Somatik Deneyimleme
  • Body-Mind Centering

Sunduğum seanslara dair; 

Bütüncül Beden Çalışması (Yüzyüze- Bireysel)
Derin Bağ Doku, Tetik Nokta, kranyosakral gibi farklı metodlardan faydalanarak kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenen bu seanslar, bedende sıkışan, kronikleşen ağrıların kaynağını araştırarak bedeni bütüncül olarak canlandırmayı, dolaşımı desteklemeyi, bedeni dengeleyecek bir akış sunar. 
Bedensel rahatlama yanında, beden farkındalığını geliştirmeye, gündelik hayatta ağrılarımızı “kronikleştiren” hareket ve duruşlara dair ipuçlarını görmeyi de sağlar. 
Eğer bedeninizle bağ kurmak, kronikleşen ağrılarınıza başka bir yerden bakarak, canlanmak ve yenilenmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz. 

Gerginlik ve Stres Salınımı Egzersizleri -TRE® (Yüzyüze/ çevrimiçi – Birebir/ Grup) 

Bedenimizde özellikle de kas sistemimizde oluşan gerginliği ve katılığı serbest bırakmayı sağlayan, bedeni destekleyen egzersiz serisidir.
Bedenlerimiz doğal olarak kendini iyileştirme mekanizmasına sahiptir. Stres ile gündelik temas halinde olmanın doğamızın parçası olduğu zamanlardan geçerken, bedenle bağ kurmak bu iyileştirme mekanizmasına giden en temel yollardan biridir. TRE çalışması aracılığıyla güvenli bir alanda, bir kolaylaştırıcının eşliğinde, basit egzersizler sonrasında kişilerin kendi bedenlerinde doğal salınımlar ortaya çıkar. Güvenli bir alanda, kolaylaştırıcının eşliğinde harekete geçirilen kas sistemindeki bu sallanma/titreme mekanizması, bedenin yeniden dengelenmesini ve sinir sisteminin rahatlamasını destekler.

Detaylı bilgi