İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Hareketli Bereketli / Herkese Göre Yoga

Mart 10, 2021 @ 19:30 - Mart 31, 2021 @ 20:30 UTC+3

Hareket Alanı Açıldı!

Hareketli Bereketli

Herkese Göre Yoga

Yoga, meditasyon ve farklı beden pratiklerini paylaşmaya ve bu dersler aracılığı ile her ay farklı bir sivil toplum kuruluşunun kendini devam ettirmesine destek olmaya niyet ettim. 

 

İlk 4 haftayı benim de parçası olduğum 10. Yaşını kutlayan Herkes icin Mimarlık Derneği’ne yapılan bağışlarla tamamladık ve katkı koyan herkese çok teşekkürler. 10 Mart’ta yeniden başlıyoruz! 

10 Mart itibariyle 4 hafta boyunca her çarşamba 19:30-20:30 arası Zoom platformunda buluşuyor ve birlikte hareket ediyor olacağız. Yoga ve beden farkındalığı temelinde gerçekleşecek bu derslere katılmak için herhangi bir deneyim, malzeme ya da bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. İstekli ve meraklıysanız hadi gelin!

Katılmak için bana yazabilirsiniz. (yagmurkutlar@gmail.com)

Derslerin bereketini bu sefer Yırca’lı kadınlara aktarmak istiyorum. 2017-18 yılları arasında Herkes için Mimarlık Derneği ile birlikte çalıştığımız Yırca Sabunevi hikayesini aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz. Kısacası; ekonomisi kömüre dayalı olan bölgede, bir yandan zeytin direnişinin ardından dayanışmayı zeytinyağlı sabun ve yerelden toplanan farklı ürünlerin üretimine dönüştürdükleri bir hikaye. Bu hikaye sürsün ve kadınlar sabunları, mis gibi kekikleri, doğal mumları üretmeye devam etsin istersen okumaya devam et…

Derslere katılmak için ya da sadece destek olmak için Yırca’lı kadınların el emeği ürünlerinden satın alabilirsiniz. Eğer herhangi bir ürün istemiyorsanız dahi, ürünlerden satın alarak notuna “bağıştır, ürün istemiyorum” yazarak katkı koyabilirsiniz. Katkınızı yaptığınıza dair ekran görüntüsünü bana e-posta ve telefon adresinizle ulaştırmanız yeterli.

4 hafta boyunca sürecek bu dersler için Yırca’lı kadınların ürünlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yırca Hanımeli Ev ve El Ürünleri

“Ne kadar katkı koymalıyım?” diye sorabilirsiniz. Sizin için uygun olan miktar her ne ise onu koyabilirsiniz. Benim önerim en az 50 TL’lik katkı koymanız. Bu destek sayesinde üreticiye destek olacağınızı unutmayın. 

10 Mart – 17 Mart – 24 Mart – 31 Mart Çarşamba

19:30-20:30

Yırca hakkında daha fazla bilgi;

https://herkesicinmimarlik.org/calismalar/yirca-sabunevi/

Detaylar

Başlangıç:
Mart 10, 2021 @ 19:30 UTC+3
Bitiş:
Mart 31, 2021 @ 20:30 UTC+3
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Mekan

Zoom
Mesaj gönder
???? Need help?
Scan the code
Merhabalar, nasıl yardımcı olabilirim?